Ogólne Warunki Sprzedaży serwisu internetowego Purcoo.com (dalej Zleceniobiorca)

Zakres zastosowania

  1. Ogólne Warunki Sprzedaży, zwane dalej: „OWS” stanowią załącznik do wszystkich umów zawieranych przez Zleceniobiorcę z Kontrahentami, którzy nie są jednocześnie Konsumentami w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 roku - Kodeks Cywilny (Dz. U. 2014.121. j. t.), dalej k.c. OWS nie mają zastosowania do umów zawieranych przez Zleceniobiorcę z Kupującymi będącymi jednocześnie Konsumentami w rozumieniu art. 221 k.c..
  2. OWS stanowią integralną część Regulaminu serwisu internetowego purcoo.com (dalej jako „Regulamin”), uzupełniając i modyfikując treść Regulaminu w sposób opisany w OWS w każdym przypadku, w którym Zleceniobiorca zawiera umowę z Kontrahentem, o którym mowa w pkt 1 powyżej. W opisanym wyżej przypadku postanowienia OWS mają pierwszeństwo przed odpowiednimi postanowieniami Regulaminu. Oznacza to, że w przypadku sprzeczności lub rozbieżności pomiędzy postanowieniami Regulaminu oraz OWS, OWS mają znaczenie przeważające i decydują o treści umowy zawartej przez Strony.
  3. Wszelkie pozostałe postanowienia Regulaminu nie zmienione w OWS oraz postanowienia Regulaminu, których obowiązywanie nie zostało na podstawie OWS wyłączone, mają odpowiednie zastosowanie do wszystkich umów zawieranych przez Zleceniobiorcę z Kontrahentem.

§ 1 Postanowienia ogólne

Wyrażenia i zwroty użyte w OWS mają takie samo znaczenie jak wyrażenia i zwroty zawarte w Regulaminu serwisu internetowego purcoo.com

Strony wyłączają zastosowanie wzorców umów Kontrahenta, to jest w szczególności ogólnych warunków zakupu, wzorów umów zakupu lub regulaminów zakupu.

§ 2 Zasady działania Serwisu internetowego i przedmiot sprzedaży

Zasady działania Serwisu internetowego - zgodnie z § 2 Regulaminu.

§ 3 Składanie zamówień i zawarcie umowy

  1. Zawarcie Umowy następuje w wyniku:
    1. złożenia Zamówienia stanowiącego akceptację Oferty przygotowanej przez Zleceniobiorcę w odpowiedzi na Zapytanie Ofertowe.
    2. złożenia zamówienia na utworzonym koncie klienta w Serwisie internetowym
    3. Warunkiem zawarcia Umowy jest potwierdzenie ze strony Zleceniobiorcy przyjęcia Zamówienia i skierowania do realizacji.
  2. Oferta zawiera:
    1. koszt wykonania usługi, koszt narzędzi niezbędnych do wykonania zlecenia, koszt standardowego opakowania, koszt ewentualnego transportu oraz przewidywany czas realizacji.
    2. Integralną częścią oferty jest specyfikacja surowcowa oraz specyfikacja technologiczna (ilość kolorów, uszlachetnienia, druk, procesy introligatorskie, sposób pakowania i in.).
    3. Jeżeli Kontrahent zażąda innego niż standardowego, zawartego w ofercie składnika oferty (np. specjalne opakowanie, transport ekspresowy), będzie on obowiązany ponieść wynikające z tego koszty, o których zostanie poinformowany przez Zleceniobiorcę.

§ 4 Realizacja i dostawa zamówienia

  1. W celu prawidłowej realizacji zlecenia Kontrahent jest zobligowany do przygotowania plików zgodnie z wytycznymi Zleceniobiorcy. Wytyczne te stanowią załącznik nr 1 i 2 do OWS. Przed ostatecznym zleceniem zamówienia Kontrahent jest zobowiązany do sprawdzenia i akceptacji plików.
  2. W przypadku zakwestionowania przez Zleceniobiorcę przygotowanych materiałów, Kontrahent zobligowany jest do przysłania nowych materiałów wraz z wskazaniem, które materiały są właściwe do uruchomienia Zamówienia.
  3. Zamówienia składane w sklepie internetowym Zleceniobiorcy są obsługiwane przez system informatyczny i dlatego w niektórych sytuacjach mogą być wymagane dodatkowe działania ze strony Kontrahenta poprzedzające skierowanie zamówienia do realizacji. W związku z powyższym Kontrahent ma obowiązek nadzorować złożone zamówienie po jego stworzeniu, a o poszczególnych etapach jego realizacji Kontrahent będzie informowany na adres e-mail podany podczas rejestracji konta.
  4. Jako że przedmiotem zamówienia jest produkt wyprodukowany według specyfikacji Konsumenta, po rozpoczęciu realizacji zlecenia nie jest możliwe zmiana plików ani anulowanie zlecenia. Możliwe jest tylko przerwanie realizacji zlecenia na wyraźne żądanie Kontrahenta, natomiast będzie on obowiązany ponieść wszystkie koszty poniesione przez Zleceniobiorcę w celu uruchomienia zlecenia.
  5. Do wytworzenia Produktu wykorzystywane będą materiały i środki techniczne należące do Zleceniobiorcy, chyba że konkretna Umowa stanowić będzie inaczej. Odmienne uzgodnienie może także obejmować obowiązek Kontrahenta dostarczenia własnych materiałów, potrzebnych do wytworzenia Produktu. W takim przypadku Umowa musi określać sposób i termin przekazania Zleceniobiorcy materiałów, sposób ich przechowywania oraz sposób wyliczenia się z nadwyżki.
  6. Zleceniobiorca zobowiązany jest wytworzyć Produkt zgodnie ze wskazaniami sztuki drukarskiej, natomiast ze względu na specyfikę technologii wytwarzania Produktów oraz ze względu na sposób dostawy Produktów mogą nastąpić różnice zawarte w załączniku nr 3. Kontrahent oświadcza, że godzi się na przyjęcie tego kryterium jakościowego dla zamówionego Produktu.
  7. Mając na uwadze wskazane powyżej w pkt. 5 założenia i uwarunkowania oraz wymogi technologii produkcji, Kontrahent przyjmuje do wiadomości i akceptuje, że wystąpienie któregokolwiek z zdarzeń opisanych załączniku nr 3 nie będzie rozumiane jako nienależyte wykonanie umowy przez Zleceniobiorcę i jako takie nie będzie stanowiło podstawy do złożenia reklamacji i dochodzenia wobec Zleceniobiorcy jakichkolwiek roszczeń.
  8. Zleceniobiorca nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienie w realizacji przedmiotu umowy, jeżeli opóźnienie powstało z przyczyn nie zawinionych przez Zleceniobiorcę, to jest w szczególności z powodu:
    1. zaistnienia siły wyższej. Przez siłę wyższą Strony rozumieją okoliczności niezależne od Zleceniobiorcy, to jest w szczególności pożary, powódź i inne klęski żywiołowe, wojny, strajki, zamieszki, demonstracje, epidemie, embargo, przerwy lub opóźnienia w dostawach surowców, energii i komponentów oraz inne nieprzewidziane zakłócenia, w szczególności skrócenie czasu pracy w fabrykach dostawców komponentów do produkcji Produktów sprzedawanych przez Zleceniobiorcę lub ich podwykonawców, przerwy w pracy, okoliczności leżące po stronie przewoźników, decyzje organów administracji publicznej, zmiany prawa, inne podobne okoliczności.
    2. zaistnienia zdarzenia, za które odpowiedzialność ponosi Kontrahent
    3. zaistnienia zdarzenia, za które odpowiedzialność ponoszą osoby trzecie, niezależne od Zleceniobiorcy.
  9. Kontrahent zostanie poinformowany przez Zleceniobiorcę o wszelkich okolicznościach zagrażających terminowości realizacji Umowy, jak również o podjętych środkach zaradczych.
  10. Po zakończeniu procesu wytwarzania Produktu, Zleceniobiorca dokona sprawdzenia jakości Produktu i po jej zatwierdzeniu oraz spakowaniu Produktu, powiadomi Kontrahenta o gotowości do wydania Produktu lub jego przetransportowania w umówione miejsce.
  11. Kontrahent zobowiązany jest do odbioru Produktu w terminie ustalonym przez Strony. W przypadku niedokonania odbioru lub bezpodstawnej odmowy odbioru Produktu przez Kontrahenta, Zleceniobiorca zastrzega sobie prawo obciążenia Kontrahenta wszelkimi kosztami powstałymi z tego tytułu, w tym w szczególności kosztami odesłania, kosztami magazynowania Produktu. W tym przypadku Zleceniobiorca ma także prawo dochodzenia od Kontrahenta odszkodowania w pełnej wysokości, na zasadach ustalonych w k.c.
  12. W przypadku wydania Produktu przewoźnikowi, przyjmuje się, że Produkt był w stanie należytym w chwili jego przekazania przewoźnikowi. Zleceniobiorca nie ponosi odpowiedzialności z tytułu wad powstałych w Produkcie w wyniku uszkodzenia w czasie transportu lub utraty przez przewoźnika.
  13. Kontrahent ma obowiązek zbadania opakowania Produktu oraz samego Produktu pod kątem ewentualnych widocznych uszkodzeń w transporcie oraz podjęcia wszelkich czynności zmierzających do ustalenia odpowiedzialności przewoźnika oraz do sporządzenia stosownego protokołu szkody a następnie dokonać zgłoszenia reklamacyjnego dotyczącego uszkodzeń Produktu w trakcie transportu nie później niż w terminie 2 dni roboczych od dnia przyjęcia przesyłki przez Kontrahenta.
  14. Po otrzymaniu Produktu Kontrahent jest zobowiązany do dokładnego zbadania Produktu i zgłoszenia Zleceniobiorcy ewentualnych braków najszybciej jak to możliwe, nie później jednak niż w terminie 2 dni roboczych licząc od daty dostawy Produktu.
  15. Kontrahent zobowiązany jest powiadomić Zleceniobiorcę o ewentualnych roszczeniach z tytułu opóźnienia w dostawie, w formie pisemnej, najpóźniej w terminie 7 dni od chwili, gdy dostawa według umowy powinna mieć miejsce. Brak roszczeń w tym terminie oznacza bezwarunkowe zrzeczenie się ich przez Kontrahenta.
  16. Poświadczenie odbioru Produktu dokonane przez Kontrahenta jest potwierdzeniem należytego wykonania umowy przez Zleceniobiorcę.

§ 5 Prawo odstąpienia od umowy, reklamacje i gwarancja jakości

  1. Kontrahentowi nie przysługuje prawo odstąpienia od umowy zawartej ze Zleceniobiorcą, z wyjątkiem przypadku, gdy zawinione przez Zleceniobiorcę opóźnienie w wykonaniu i dostawie Produktu jest dłuższe niż 30 dni. W takim przypadku Kontrahent może odstąpić od umowy po bezskutecznym upływie dodatkowego, wyznaczonego 14 dniowego terminu na wykonanie przedmiotu umowy.
  2. W przypadku umów zawieranych z Kontrahentami odpowiedzialność Zleceniobiorcy z tytułu rękojmi jest wyłączona na podstawie art. 558 k.c.
  3. Zleceniobiorca ponosi wobec Kontrahenta wyłącznie odpowiedzialność z tytułu gwarancji w przypadku wad Produktu.
  4. Uprawnienia z tytułu gwarancji wygasają po upływie 3 miesięcy licząc od daty odbioru Produktu przez Kontrahenta.
  5. Zleceniobiorca ponosi względem Kontrahenta odpowiedzialność z tytułu wad Produktu powstałych z powodu okoliczności zawinionych ze strony Zleceniobiorcy. Odpowiedzialność Zleceniobiorcy z tytułu Wad Produktu realizowana jest jedynie w ramach niniejszej Procedury Reklamacyjnej pod rygorem utraty przez Kontrahenta uprawnień z tego tytułu.
  6. Wady Produktu ujawnione w okresie gwarancji Zleceniobiorca usunie w terminie technicznie uzasadnionym, każdorazowo uzgodnionym z Kontrahentem.
  7. Kontrahent zobowiązany jest do zwrotu całości reklamowanego Produktu.
  8. Reklamacja nie może dotyczyć rodzaju i jakości papieru, w przypadku jego uprzedniego zaakceptowania przez Kontrahenta.
  9. Warunkiem uznania przez Zleceniobiorcę roszczenia z gwarancji jest dostarczenie do Zleceniobiorcy reklamacji lub zgłoszenie jej na stronie internetowej Zleceniobiorcy. Dostarczenie wspomnianej pisemnej reklamacji, bądź też zgłoszenie jej na stronie internetowej dla swej skuteczności winno nastąpić w ciągu w terminie 7 dni od dostarczenia Produktów Kontrahentowi.
  10. W przypadku wystąpienia konieczności sprawdzenia faktów związanych z Wadą Produktu, w szczególności konieczności poddania Produktu ekspertyzie, konieczności sprawdzenia stanu Produktu lub jego części lub odbycia spotkania z udziałem Kontrahenta bądź osób trzecich, termin Procedury Reklamacyjnej może ulec przedłużeniu o okres nie dłuższy niż 60 dni. Zleceniobiorca poinformuje o tym fakcie Kontrahenta, podając przyczynę przedłużenia Procedury Reklamacyjnej oraz nowy termin jej zakończenia.
  11. W przypadku wystąpienia konieczności sprawdzenia faktów związanych z Wadą Produktu, w szczególności konieczności poddania Produktu ekspertyzie, konieczności sprawdzenia stanu Produktu lub jego części, Kontrahent może zostać poproszony o dostarczenie Produktu lub jego części do miejsca wskazanego przez Zleceniobiorcę, w szczególności do miejsca jego wytworzenia.
  12. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia Reklamacji Kontrahenta, Zleceniobiorca pokryje koszty czynności związanych z reklamacją, w szczególności koszty transportu Produktu oraz inne koszty Procedury Reklamacyjnej. W przypadku uwzględnienia reklamacji Zleceniobiorca według swego wyboru usunie wadę Produktu, dostarczy Produkt wolny od wad lub zaproponuje obniżenie wynagrodzenia Zleceniobiorcy z tytułu dostawy wadliwego Produktu.
  13. W przypadku oczywiście nieuzasadnionego zgłoszenia Reklamacji, w tym zgłoszenia reklamacji w złej wierze, Kontrahent zobowiązany będzie do pokrycia udokumentowanych kosztów Procedury Reklamacyjnej.
  14. Niezależnie od daty ujawnienia Wady Produktu, roszczenia z tytułu Wad Produktu wygasają po upływie trzech miesięcy od daty wydania Produktu Kontrahentowi lub osobie trzeciej przez niego wskazanej. Zgłoszenie Reklamacji po upływie ww. terminu nie rodzi skutków prawnych. Reklamacja zgłoszona po terminie zostanie pozostawiona bez dalszego biegu.

§ 6 Wynagrodzenie Sprzedawcy i sposób zapłaty

  1. Rozliczenia z tytułu Umowy prowadzone będą w walucie polskiej. Dopuszczalne jest ustalenie rozliczenia w walucie obcej. W tym przypadku waluta obca podlega przeliczeniu na walutę polską według średniego kursu NBP obowiązującego na dzień poprzedzający dzień wystawienia faktury.
  2. W przypadku wymagalności zaliczki, zostanie ona wpłacona w kwocie wynikającej z Umowy w terminie 3 dni od daty jej zawarcia. Zleceniobiorca doręczy Kontrahentowi fakturę VAT dokumentującą wpłatę zaliczki w terminie i na zasadach wynikających z przepisów prawa podatkowego. Wpłata zaliczki jest warunkiem przystąpienie do realizacji Zlecenia.
  3. W braku odmiennego uzgodnienia, płatność za dostawę Produktu następować będzie na podstawie faktury VAT, doręczonej Kontrahentowi w terminie i na zasadach wynikających z przepisów prawa podatkowego. Faktura VAT opatrzona będzie 21-dniowym terminem płatności.
  4. W braku odmiennego uzgodnienia, płatność za przechowanie materiałów lub Produktu następować będzie na podstawie faktury VAT wystawianej w ostatnim dniu miesiąca kalendarzowego. Zleceniobiorca opatrzy fakturę 21-dniowym terminem płatności.
  5. W przypadku opóźnienia w zapłacie wynagrodzenia przekraczającej okres 14 dni Kontrahent zapłaci Zleceniobiorcy odsetki w wysokości odsetek ustawowych.
  6. W przypadku opóźnień płatności wymagalnych należności na rzecz Zleceniobiorcy, ma on prawo do natychmiastowego wstrzymania dostaw Produktów oraz do odmowy przyjmowania do realizacji kolejnych zamówień, do czasu uregulowania przez Kontrahenta zaległych płatności wraz z odsetkami. Wszelkie koszty związane ze wstrzymaniem dostaw Produktów, w tym w szczególności koszty magazynowania i ubezpieczenia Produktów ponosi Kontrahent.

§7 Koszty przechowania materiałów oraz Produktu

  1. W Umowie Strony mogą uzgodnić, że Kontrahent przekaże Zleceniobiorcy do przechowania:
    1. materiały stanowiące własność Kontrahenta do późniejszego wykorzystania w procesie produkcji
    2. Produkty wykonane przez Zleceniobiorcę, do dystrybucji w późniejszym terminie
    3. Towary własne Kontrahenta, do dystrybucji w późniejszym terminie
  2. Kontrahent dostarczy materiały do siedziby Zleceniobiorcy na swój koszt, w ilości i o parametrach określonych w Umowie lub odrębnym porozumieniu.
  3. Dostarczenie materiałów, z wyszczególnieniem ich ilości, będzie awizowane Zleceniobiorcy najpóźniej na 48 godzin przed dostarczeniem, w celu umożliwienia przygotowania odpowiedniej przestrzeni magazynowej. Wysłanie transportu materiałów nie może nastąpić przed otrzymaniem przez Kontrahenta wyraźnego potwierdzenia gotowości do przyjęcia materiałów ze strony Zleceniobiorcy
  4. Materiały będą dostarczane w opakowaniu zabezpieczającym je przed działaniem czynników atmosferycznych, w szczególności wilgoci
  5. Za magazynowanie Zleceniobiorca obciąży Kontrahenta opłatą miesięczną, ustaloną w Umowie za każdą składowaną paletę, również rozpoczętą

§8 Zasady odpowiedzialności

  1. Wszelka odpowiedzialność Zleceniobiorcy z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania z Umowy, w tym także odpowiedzialność wynikająca z Wad Produktu, obejmuje szkodę rzeczywiście poniesioną i udokumentowaną przez Kontrahent, z wyłączeniem utraconych korzyści i ograniczona jest do kwoty stanowiącej 100 % wartości Produktu.

§9 Postanowienia końcowe

  1. W przypadku, gdyby jedno lub kilka postanowień OWU okazało się nieważne lub nieskuteczne, pozostaje to bez wpływu na ważność i skuteczność pozostałych postanowień.
  2. Umowa, OWU oraz związane z nimi prawa i obowiązki Stron podlegają prawu polskiemu, niezależnie od miejsca siedziby Kontrahenta lub miejsca dostawy Produktu.
  3. Wszelkie spory wynikłe pomiędzy Stronami na gruncie wykonania Umowy rozwiązywane będą na drodze polubownej, a w przypadku niemożności dojścia do porozumienia, poddane będą pod rozstrzygnięcie sądu powszechnego właściwego dla siedziby Zleceniobiorcy.